historia

początek

 czątki zespołu sięgają jesieni 1987 roku, gdy młodzi miłośnicy muzyki postanowili spróbować zmierzyć się z graniem na instrumentach …zaczęło się od zakupu perkusji, która na pierwszych próbach mocno zagłuszała akustyczne gitary… ale już po zakupie pierwszych wzmacniaczy, zespół zaczął brzmieć coraz lepiej, a punktem kulminacyjnym był zakup instrumentów klawiszowych. Pierwsze występy zespołu miały miejsce jeszcze przed 1990 rokiem, ale właściwie od tego roku zespół zaczął mieć coraz więcej zamówień na oprawę muzyczną różnego rodzaju uroczystości i imprez….  

Pic 1

gramy dla was 100 % live
Przez skład zespołu SMOKI przewinęło się kilku muzyków, którzy wnieśli swój wkład w wypracowanie muzycznej formuły zespołu, którą w skrócie można określić – DO TAŃCA I DO SKAKAŃCA!! Wszystko oczywiście podawane na świeżo – 100% LIVE!!!! Żywa perkusja, gitary, bas, klawisze i saksofon!!   A do tego śpiewający na kilka głosów wokaliści – to wszystko czyni zespół podczas występów emanujący energią i sceniczną charyzmą!!

nazwa

Pic 3

Poszukując nazwy dla zespołu początkowo występowaliśmy pod różnymi np. MARKIZ, AVISTA, MILDNESS, SONIC…. aż po kilku latach ustaliła się, i tak już zostało – SMOKI.
 

tu i tam

Pic 4

 

Zespół miał okazję grać w różnych okolicach – jedne z najdalszych wypraw to Czaplinek, Sierpc, Moryń, Szczecin, Koło, Wyrzysk, Gdańsk-Sobieszewo…. a najczęściej występujemy w Słupsku, Ustce i okolicach…

 

Komentowanie jest wyłączone